Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Dostępne grupy

Go down 
AutorWiadomość
Felix Petrofiev
Doktor Sen
Felix Petrofiev


Zamieszkanie : Oleander
Liczba postów : 22

Dostępne grupy  Empty
PisanieTemat: Dostępne grupy    Dostępne grupy  EmptyCzw Cze 05, 2014 12:32 am

Opis grup dostępnych na forum.

Kameliowi

Do tej grupy należą wszyscy wysoko urodzeni obywatele, bądź ci cieszący się sporym majątkiem (nieważne w jaki sposób zdobytym)
Najczęściej zajmują kluczowe miejsce w polityce Oleandra. Często obejmują stanowiska ministrów, sędziów, bądź uczonych. Zdarzają się także wśród elity artyści, przedsiębiorcy i handlowcy. Kameliowi cieszą się przychylnością Proroka. Organizują wiele balów charytatywnych i bankietów w obecności Proroka.
Posiadają zdecydowanie sporą część władzy w mieście. Rządzą się swoimi prawami i najczęściej mają na wszystko immunitet.


Święta Straż

Święta Straż pełni rolę wojska w Oleandrze. Mogą do niej przynależeć tylko mężczyźni, jednak stanowią oni kwiat społeczeństwa. Odznaczają się niezwykłymi umiejętnościami w swojej dziedzinie, których rozpiętość jest wielka od szpiegowania pomiędzy zwykłymi obywatelami, po ciężką kawalerię broniącą terenów przygranicznych. Ich głównym zadaniem jest pilnowanie, by nikomu nie przyszło do głowy opuścić miasta, a co za tym idzie ściganie oraz unicestwianie wątpliwych śmiałków, którzy się na to pokuszą. Strażnik podlega jurysdykcji swojego przełożonego, a przełożeni podlegają bezpośrednio Prorokowi. Będąc na służbie noszą maski, które wyróżniają ich pomiędzy innymi mieszkańcami.
Święta Straż jest darzona szacunkiem, Świętej Straży należy się obawiać, Święta Straż to karcące dłonie Proroka. Prorok ma setki dłoni, w każdej dzierży sztylet, w każdej pióro i okruch chleba.

Mieszkańcy.

Obywatele Oleandra mogący cieszyć się statusem "wolny" W tej grupie istnieje ostre zróżnicowanie między bogatszymi mieszkańcami, a tymi niemal głodującymi. Pełno jest rozproszonych dzieci czekających na dobrą okazję do kradzieży, mimo że grozi im ten czyn pogaństwem. Biedni muszą radzić sobie wszelakimi machlojkami. Często są przemytnikami różnych, interesujących towarów. Bogatsi zamieszkują Osiedle Marmurowe Oczko, mają średnie płace, często pracują w Ministerstwie.


Poganie

- To oni zgrzeszyli! Tak zgrzeszyli w stosunku do mnie i was. Ale ja jestem miłosierny. Dlatego wiem, co pomoże w ich odkupieniu. Niebiosa mi powiedziały, że grzesznych trzeba obarczyć pracą. Praca uszlachetnia. Wierzcie mi - ja i moi słudzy chcemy dla nich jak najlepiej. Dajemy im odkupienie. - Rzekł Prorok i tak się stało.
Grupę niewolniczo pracującą nazwano dość zgrabnie - poganami. Są to niskourodzeni ludzie, bądź ci, których władza zdegradowała.
Niewolnicy pracują w kopaniach, na roli oraz osobiście jako słudzy w możnych rodzinach. Nie mają praw, często umierają z wycieńczenia, bądź giną przez brutalne zabawy Świętej Straży. Pozbawieni są wszelkich praw i tożsamości. Matkom często zabiera się dzieci, niektórzy z resocjalizacji nie mają nawet nazwisk. Bywają przypadki również bezimiennych niewolników, którzy mają tylko prześmiewcze przezwiska.
Powrót do góry Go down
 
Dostępne grupy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Fabuła-
Skocz do: